نکات اساسي براي مواظبت از نوزادان در خانه

نکات اساسی برای مواظبت از نوزادان در خانه

اصول رسیدگی به کودکان و نوزادان بسیار خاص است. در مورد نوزادان می توان به چند نکته دیگر نیز اشاره کرد. از جمله نوازش و ماساژ کودک، استحمام منظم نوزاد با احتیاط و همراهی شخص دوم، گرفتن ناخن نوزاد و شستشوی لباس نوزاد. همه اصول خاص خود را دارند که بایستی به صورت منظم صورت پذیرد.

https://v.gd/saHZK1

6 اصول مواظبتی در کودکان سنین بالاتر

مواظبت از کودکان در سنین بالاتراصول نحافظت از کودکان و نوزادان بسیار خاص است.

 در مورد اصول رسیدگی به بهداشت کودکان رعایت موارد زیر مهم است:

 

 مسافرت و رژیم غذایی کودکان

خواب کودکان

مراقبت از پوست در اصول نگهداری از کودکان

بازی کودکان

عادت غذایی در اصول نگهداری از کودکان

استحمام کودک

اصول رسیدگی کودکان با نوزادان متفاوت می‌باشد. در ادامه به مراقبت کودکان سنین بالاتر می‌پردازیم.

 

1) مسافرت و رژیم غذایی کودکان

کودکان بر اساس یک برنامه ریزی درست و اصولی رشد بهتری خواهند داشت. بهتر است هنگام مسافرت نیز این رژیم غذایی رعایت و از پر خوری کودکان جلوگیری گردد.

 

2) خواب کودکان

والدین بایستی بدانند یک خواب کوتاه روزانه می تواند در خواب شبانه کودک تاثیر مثبت داشته باشد. ایجاد یک برنامه روزانه منظم در خواب کودکان می‌تواند ضمن حفظ آرامش در رشد جسمی آنان نیز تاثیر گذار باشد.

 

3) مراقبت از پوست در اصول مواظبت از کودکان

کودکان برخلاف افراد بزرگسال دارای پوست ظریفی هستند. برای کودکان استفاده از کرم ضد آفتاب ویژه کودکان هنگام خروج از منزل از ضروریات است.

 

4) بازی کودکان

امروزه انجام بازی در کودکان نقش مهمی دارد و کارشناسان معتقدند استفاده از بازی های فکری می توانند به پرورش مغز کودک کمک فراوانی کند. بهتر است بازی های کودکان به گونه ای باشد که کودک را وادار به تحرک جسمی و ذهنی کند.

 

5) عادت غذایی در اصول رسیدگی به تفریح کودکان

در این مورد سعی کنید به کودکان خود بیاموزید که به جای خوردن تنقلات بازاری بهتر است به خوردن برخی از میوه جات و سبزیها روی بیاورند. تغذیه کودک در رشد آنان تاثیر مستقیم خواهد داشت.

 

6) استحمام کودک

از مسائل و اصولی که در توجه به کودکان مهم می باشد مسئله نظافت و پاکیزکی کودکان می باشد که بایستی بر مبنای اصول و برنامه ریزی مشخص انجام گردد. بهتر است که برنامه استحمام کودک به صورت منظم و هر چند روز یکبار و یا روزانه انجام پذیرد.

 

 

سخن آخر

 

در این نوشته ما به بررسی اصول رسیدگی به نیازهای مختلف کودکان پرداختیم. برنامه مواظبت همه جانبه کودک از بدو تولد تا پایان دوران کودکی بهتر است بر مبنای اصول خاص خود و تحت نظر کارشناسان و پزشکان متخصص کودک صورت پذیرد. رعایت این اصول توسط خانواده می‌تواند کمک بزرگی در حفظ سلامت و رشد جسمی و ذهنی کودک داشته باشد. اگر از پرستار در منزل استفاده می کنید بهتر است در این مورد با پرستار کودکتان هماهنگی های لازم صورت پذیرد.

https://genius.com/KurtisMclea2

https://www.pinterest.com/kurtismclea/

http://clients1.google.de/url?sa=t&url=http%3A%2F%2Fm-i-m.ir

http://google.com.ar/url?q=http%3A%2F%2Fwww.m-i-m.ir

https://www.pearltrees.com/kurtismclea2#item572633725

https://www.magcloud.com/user/kurtismclea2

https://www.atlasobscura.com/users/kurtismclea2

https://www.4shared.com/u/xEIBRmd0/KurtisMclea2.html

https://www.tripadvisor.in/Profile/666kurtism

https://askubuntu.com/users/1763450/kurtis-mclea?tab=profile

https://profile.hatena.ne.jp/fgdfs455/profile

https://my.desktopnexus.com/KurtisMclea2/

https://www.mixcloud.com/KurtisMclea2/

https://community.windy.com/user/kurtismclea2

https://www.creativelive.com/student/kurtis-mclea?via=accounts-freeform_2

۰ ۰

برای درمان بالا آوردن نوزاد در منزل، ابتدا باید توجه کافی به موارد زیر داشته باشید. اولین گام در تشخیص و درمان بالا آوردن نوزاد، تماس با پزشک می‌باشد. پزشک می‌تواند به شما راهنمایی کند که چگونه باید وضعیت نوزاد را ارزیابی کنید و چه اقداماتی را انجام دهید. در صورتی که نوزاد دچار مشکلی مثل بیماری عفونی یا مشکل در تنفس باشد، باید به سرعت به مرکز درمانی منتقل شود.

 

در منزل، می‌توانید با توجه به راهنمایی پزشک و مراقبت دقیق، برخی اقدامات اولیه را انجام دهید. برای مثال، نوزاد را در یک محیط آرام و بدون تحرک قرار دهید تا به آرامش برسد و استراحت کند. اطمینان حاصل کنید که نوزاد به اندازه کافی مایعات مصرف کرده باشد و در صورت لزوم، با استفاده از یک دستگاه آماده‌سازی محلول نمکی فیزیولوژیک، به او مایعات بدهید. همچنین، دمای نوزاد را مدام نظارت کنید و در صورت افزایش دما، از طریق استفاده از پاراستامول به او کمک کنید. با این وجود، بهتر است قبل از استفاده از هر گونه دارویی، مشورت با پزشک داشته باشید. در نهایت، اگر نوزاد دچار مشکلات شدید تنفسی یا قلبی شد، باید بلافاصله به مرکز درمانی نزدیکتر مراجعه کنید و توجه داشته باشید که درمانات پیشرفته تنها توسط پزشکان متخصص انجام شود.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.