كيك شكلاتي، يك انتخاب خوشمزه براي پذيرايي

كيك شكلاتي، يك انتخاب خوشمزه براي پذيرايي

 

همانطور كه گفته شد كيك شكلاتي به عنوان دسر در خانه و همچنين بسياري از جشن ها و مراسم هاي مختلف كوچك و بزرگ سرو مي شود. شكل كيك با شكل درست مي شود، اما مي تواند شامل مواد ديگري مانند وانيل، ميوه هاي مختلف يا طعم هاي مختلف نيز باشد. تاريخچه اين دسر خوشمزه به قرن هفدهم باز مي گردد، زماني كه پودر كاكائو از اروپا به اروپا راه يافت و به دستور پخت كيك سنتي آن زمان اضافه شد. در سال 1828، كوئنراد ون هوتن، شيمي‌دان هلندي و شكلات‌ساز، روشي مكانيكي براي مصرف نوشيدني‌هاي كاكائويي ايجاد كرد كه باعث كاهش كره و كاكائو مي‌شد. توده فشرده اي از مواد جامد كه مي توان آن را به عنوان «كاكائو سنگي» فروخت يا در آسياب آسياب كرد. در نتيجه اين روند، شكلات از يك ميان وعده لوكس به يك ميان وعده ارزان و روزانه براي مردم تبديل مي شود.

 

راه ديگري براي ايجاد اشكال ابريشمي‌تر و نرم‌تر به نام كونچينگ در سال 1879 توسط سازنده شكلات‌ساز سوئيسي، رودولف لينت، اختراع شد كه براي آسان‌تر كردن آن، آن را با خمير كيك درست كرد. در نتيجه توسعه اين روش، با گذشت زمان و در سراسر جهان، سرآشپزهاي آمريكايي شروع به اضافه كردن شكلات به خمير كيك كردند تا اولين كيك هاي شكلاتي در ايالات متحده را درست كنند.

دستور تهيه كيك شكلاتي

 

كيك شكلاتي يا شكلات gâteau (از فرانسوي: gâteau au chocolat) كيكي است كه با شكلات ذوب شده، پودر كاكائو يا هر دو طعم دار مي شود. در دنيا دستور پخت و روش هاي زيادي براي پخت كيك شكلاتي وجود دارد و در انواع مختلف كه به ذائقه مردم بسته است و از انواع شكلات هاي موجود در هر منطقه براي تهيه كيك شكلاتي استفاده مي شود. يكي از مهم ترين و ساده ترين دستور پخت كيك شكلاتي در زير معرفي شده است.

 

تهيه اين كيك شكلاتي 20 دقيقه و پخت آن 30 دقيقه زمان مي برد و مي توان آن را براي تعداد زيادي از افراد سرو كرد.

 

مواد مورد نياز:

 

شكر سفيد 2 ليوان

 

1.5 تا 2 فنجان آرد شيريني پزي

 

سه چهارم فنجان پودر كاكائو تلخ

 

1.5 قاشق چايخوري بيكينگ پودر و به همان ميزان جوش شيرين

 

2 عدد تخم مرغ

 

1 قاشق چايخوري نمك

 

1 فنجان شير

 

نصف فنجان روغن بكاريد

 

2 قاشق چايخوري وانيل

 

1 فنجان آب جوش

 

توجه داشته باشيد كه قبل از پخت كيك شكلاتي، فر را تا 175 درجه بالا ببريد. همچنين دو عدد كيك يا قالب فلزي به قطر 20 تا 25 سانتي متر براي گذاشتن در فر و پخت كيك لازم است.

 

در يك كاسه بزرگ، شكر، آرد، كاكائو، بكينگ پودر، جوش شيرين و نمك را با هم مخلوط كنيد. سپس تخم مرغ، شير، روغن و وانيل را اضافه كرده و 2 دقيقه با سرعت متوسط ??هم بزنيد. در آخر آب جوش را به مايه كيك اضافه كنيد و هم بزنيد. خمير را از مواد آماده شده به طور يكنواخت در تابه هاي آماده شده بريزيد.

 

قالب ها را در فر قرار دهيد و قبل از گرم كردن مجدد به مدت 30 تا 35 دقيقه در فر بپزيد. بعد از اين مدت براي تست پخت كيك، چنگال يا خلال دندان را داخل وسط قرار دهيد تا از پخته شدن نرم افزار مطمئن شويد. بعد از خنك شدن ميتونم سرو كنم. پس از خواندن اين مقاله شايد بخواهيد با طرز پخت يك كيك ساده آشنا شويد. پيشنهاد مي كنيم اين مقاله را از دست ندهيد.

 

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.